ŽABÁCKÉ AKCE PRO DĚTI


Základem tělovýchovného programu Povltavského sportovního klubu DA-BA je práce s dětmi a mládeží. Při svých akcích se snaží Žabáci dětem ukázat, že sport je dobrá zábava a kvalitní náplň volného času a získat je pro pravidelnou činnost.


Žabáci jsou především cyklisté, a proto hlavní část tělovýchovného programu Povltavského sportovního klubu DA-BA tvoří právě cyklistika. Základem aktivit pro děti je činnost cyklistického kroužku.
PVSK DA-BA organizuje vlastní seriál sportovních akcí, některé z nich jsou určeny speciálně dětem, jiné jsou vypsány pro sportovce všech věkových kategorií a další jsou určeny celým rodinám.
Vedle cyklistiky najdete v programu běh, disciplíny všeobecné tělesné přípravy, turistika či atletická příprava.


ZÁVODY PRO DĚTI

POVLTAVSKÁ TROFEJ DA-BA
Seriál středečních či pátečních akcí. V programu seriálu jsou cyklistické a běžecké závody, dětský duatlon a Žabácký odznak zdatnosti. V době letních prázdnin se jezdí dětský cyklistický etapový závod DA-BA Tour.

POVLTAVSKÝ DĚTSKÝ POHÁR DA-BA 
Souhrn speciálních nedělních akcí určených dětem do 15 let. Do seriálu jsou zařazena dětská cyklistická dopoledne a atletický víceboj s názvem Žabácká dětská Olympiáda.

POVLTAVSKÝ BIKERSKÝ POHÁR DA-BA
Seriál závodů na horských kolech pro širokou má svou jarní, letní a podzimní část. Při všech akcích je možný start dětí od 10 let. V letní části seriálu mohou startovat i ti nejmladší.

POVLTAVSKÝ BĚŽECKÝ POHÁR DA-BA
Seriál běžeckých závodů pro širokou veřejnost na krátkých okruzích, který má svou podzimní a zimní část. Při všech závodech startují všechny věkové kategorie.