Sportujeme se Žabáky

POVLTAVSKÁ SPORTOVNÍ SÉRIE DA-BA – ZÁVODÍME SE ŽABÁKY


Celoroční seriál sportovních akcí pro širokou veřejnost. Tento program propojuje všechny akce pořádané Povltavským sportovním klubem DA-BA, proto nese podtitul Sportujeme se Žabáky. Povltavská sportovní Extraliga poskytuje členům klubu a dalším zájemcům pravidelné a kvalitní sportovní vyžití v regionu Středního Povltaví.
Do kalendáře seriálu jsou zařazeny cyklistické a běžecké soutěžní a kondiční akce, veřejné testování tělesné zdatnosti, atletické soutěže a turistické aktivity. Akce Povltavské sportovní série DA-BA jsou pro všechny a pro každého bez ohledu na věk, registraci, sportovní minulost, výkonnost či ambice. Podle charakteru jsou akce zařazené do kalendáře rozděleny do několika menších seriálů. Kompletní přehled zařazených akcí najdete v kalendáři a se základním popisem v přehledu akcí.
Na této stránce najdete základní informace o soutěžních akcích zařazených do kalendáře Povltavského sportovního klubu DA-BA.PRO DĚTI

Základem soutěžních aktivit Povltavského sportovního klubu DA-BA jsou cyklistické a běžecké závody a další soutěže pro děti do 15 let.


POVLTAVSKÁ TROFEJ DA-BA
Seriál středečních či pátečních akcí. V programu seriálu jsou cyklistické a běžecké závody, dětský duatlon a Žabácký odznak zdatnosti. V době letních prázdnin se jezdí dětský cyklistický etapový závod DA-BA Tour.


CYKLISTIKA

Žabáci jsou především cyklisté. Tento nejkrásnější a nejbarevnější sport je jejich srdcím nejbližší, a proto je cyklistika hlavní náplní tělovýchovných aktivit Povltavského sportovního klubu DA-BA.

POVLTAVSKÝ BIKERSKÝ POHÁR DA-BA
Souhrn nedělních cyklistických závodů na horských kolech. Program bikerského poháru je rozdělen na jarní, letní a podzimní část.

ŽABÁCKÝ CYKLOKROS
Cyklokrosový závod pro děti, mládež i dospělé pořádaný Povltavským sportovním klubem DA-BA


BĚH

Běh vždy patřil mezi aktivity členů Povltavského sportovního klubu. Byl především náplní zimní přípravy. I dnes je součástí tréninku, ale své místo má také mezi soutěžními aktivitami klubu. Závodí se nejen v zimním období, ale takřka v průběhu celého roku.

POVLTAVSKÁ TROFEJ DA-BA
Běžecké závody jsou součástí seriálu akcí pro děti do 15 let.

DA-BA CLASSIC
Seriál běžeckých výzev. Každá výzva má vždy čtyři varianty délek tratí. Ty mohou využít běžci postupný trénink a samozřejmě jsou určeny sportovcům, kteří delší tratě zvládnout nemůžou.