BĚŽECKÉ ZÁVODY SE ŽABÁKY


BĚH

Žabáci jsou především cyklisté, ale běh byl vždy hlavním doplňkovým sportem. Běh je součástí sportovní přípravy Žabáků a běžecké akce jsou zařazeny do kalendáře veřejných sportovních akcí pro děti i dospělé.

Program soutěžních akcí doplňují společné či individuální tréninkové aktivity a turistické procházky.


POVLTAVSKÁ TROFEJ DA-BA

Seriál středečních či pátečních akcí pro děti do 15 let. V programu seriálu jsou cyklistické a běžecké závody, dětský duatlon a Žabácký odznak zdatnosti (testování všeobecné tělesné zdatnosti). Akce mají soutěžní charakter, ale hlavním motivem je dětem nukázat, že sport a cyklistika především je dobrá zábava a kvalitní náplň volného času.


POVLTAVSKÝ BĚŽECKÝ POHÁR DA-BA

Povltavský sportovní klub DA-BA pořádá pro širokou běžeckou veřejnost seriál závodů na krátkých okruzích pod názvem Povltavský běžecký pohár, který má svou podzimní a zimní část.


ŽABÁCKÝ DĚTSKÁ OLYMPIÁDA

Dopoledne plné atletiky mohou děti prožít při Žabácké dětské olympiádě. Speciální akce pro děti do 15 let, kdy si děti během nedělního vyzkouší různé atletické disciplíny.
Tato akce odkazuje na první veřejnou sportovní akci organizovanou rodinou Bartošových, která se uskutečnila 1. června 1961 na kladenském Sletišti.