ŽABÁCKÁ VÁNOČNÍ PROCHÁZKA DO LESA DEŠTNO


Termín:
24. listopadu 2024, neděle – 9:00 h

Místo:
Zvírotice, u ZD (GPS: 49.6992283N, 14.3037447E)

Charakteristika:
Podzimní procházka ze Sedlčan do lesa Deštno.

Délka:
Základní délka procházky je 8,5 km.
Trať může být podle aktuálních podmínek a dohody upravena.

Trať:
Jde se ze Sedlčan do Příčov a do lesa Deštno, kde se prochází po lesních cestách, na kterých se jezdí cyklistické závody pořádané PVSK DA-BA, až k vrcholu kopce Deštno. Zpět se jde po silnici na od Solopysk.

Neplatí se žádný účastnický poplatek


Zajímavá místa u trati:

1. Sedlčany
První zmínka o městě Sedlčany pochází z roku 1294. Od počátku 14. století patřily Sedlčany rodu Rožmberků, a tak město získalo do znaku pětilistou růži. V druhé polovině 16. století dostal Sedlčany za své služby Rožmberkům Jakub Krčín a po jeho smrti se město vrátilo do majetku Rožmberků. Petr Vok z Rožmberka převedl Sedlčany do majetu Lobkowiczů. V roce 1850 se Sedlčany staly okresním městem. Sedlčany byly silně poznamenány 2. světovou válkou, kdy byla značná část obyvatel vystěhována a na Sedlčansku vznikl výcvikový prostor jednotek SS.

2. Zámek Příčovy
Nevelký barokní zámek postavil létech 1712–1714 pražský měšťan Ferdinand z Gambsenbergu. Později zámek přešel do majetlu Lobkowiczů.


Mapa tratě:


Trasy turistických akcí v roce 2024 si můžete prohlédnout zde v přehledu Žabáckých turistických tras na portálu mapy.cz.

Další žabácké trasy si můžete prohlédnout v archívu plánků na portálu mapy.cz zde. Nechte se inspirovat a samostatně se vydejte po žabáckých stopách.