POVLTAVSKÝ BIKERSKÝ POHÁR


Závody na horských kolech pořádané Povltavským sportovním klubem jsou zařazeny do Povltavského bikerského poháru, který má jarní, letní a podzimní část.

JARNÍ POVLTAVSKÝ BIKERSKÝ POHÁR

Dva závody na horských kolech tvoří tvoří podzimní část Povltavského bikerského poháru.
Do seriálu jsou zařazeny dvě crross country horských kol na krátkém, přibližně 1.500 metrů dlouhém, technicky náročném okruhu.

Závody pro děti do 12 let jsou se jezdí na zkrácených tratích. Každé dítě startuje během akce dvakrát.
Závody mládeže a dospělých se společným startem jsou vypsány ve třech délkách, závodí se na 30, 45 nebo 60 minut.

LETNÍ POVLTAVSKÝ BIKERSKÝ POHÁR

Seriál tří závodů horských kol, které se jedou během prázdnin a jsou vypsány pro všechny kategorie. Zařazené akce mají charakter bikového kritéria. Závodí se na krátkém, přibližně 1.500 metrů dlouhém, technickém okruhu. Všichni závodníci startují během dne ve dvou rozjížďkách.

V první části akce, která začíná v 10:00 h, startují kategorie dětí do 12 let. Děti startují během akce dvakrát na tratích od 100 do 1.200 metrů.
Druhá část akce, od 11:30 h, je určena mládeži do 18 let a dospělým. Závody jsou vypsány na třech tratích. Každý závodník startuje ve dvou rozjížďkách. Jede se tedy na dvakrát 20/30/40 minut.

PODZIMNÍ POVLTAVSKÝ BIKERSKÝ POHÁR

Celkem tři závody na horských kolech tvoří tvoří podzimní část Povltavského bikerského poháru.

Do seriálu jsou zařazeny dvě crross country horských kol na krátkém, přibližně 1.500 metrů dlouhém, náročném kopcovitém okruhu. Tato dvojice akcí je, s ohledem na náročnost okruhu, vypsána pro dospělé závodníky a mladé cyklisty ve věku od deseti let. Na výběr je ze tří délek závodu – 20, 40 nebo 60 minut.

Protože trať podzimních cross country je velmi náročná, je prostřední akce seriálu učena speciálně dětem a mládeži do patnácti let. Během tohoto dětského dopoledne plného cyklistiky startují zpravidla všechny děti čtyřikrát.