Cyklistický kroužek

DĚTSKÝ CYKLISTICKÝ KROUŽEK – ŠKOLA SPORTU DA-BA


Celoroční cyklistický kroužek pro děti do 15 let je základním prvkem tělovýchovného programu PVSK DA-BA. Činnost kroužku je zaměřena na zlepšování ovládání jízdního kola a techniky jízdy, na rozvíjení fyzické kondice a výkonnosti. Kromě cyklistiky se děti věnují také běhu a všeobecné tělesné přípravě, při která rozvíjejí rychlost, sílu, obratnost a vytrvalost.
V rámci tělovýchovného programu klubu s názvem Škola sportu DA-BA získávají starší děti, případně i dospělí informace o historii cyklistiky, jejích pravidlech, o fungování a údržbě jízdního kola a také základní znalosti z dopravní výchovy a teorie sportovní přípravy.
Cyklistický kroužek v Sedlčanech píše svou historii od září roku 1986, kdy byl při základní škole založen pod vedením Rudolfa Bartoše.

KAŽDÝ PÁTEK OD 16:30 HODIN

V období od března do října probíhají tréninky pod širým nebem a jejich hlavní náplň zpravidla tvoří cyklistika. V zimním období se trénuje především v tělocvičně.


PROGRAM CYKLISTICKÉHO KROUŽKU V PŘÍŠTÍCH TÝDNECH:

S ohledem na současnou epidemickou situaci je program kroužku od 12. října 2020 dočasně přerušen. Jakmile to bude možné, bude činnost kroužku obnovena.